Crazy Games
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome to our camp!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Rules!
Ceva dulce ... - Pagina 2 254zgcy
Welcome on our camp!
Ceva dulce ... - Pagina 2 13ypkls
Ultimele subiecte
» Knock first ! [ + 18 ]
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:27 am Scris de Masato Rin

» Unusual space.
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:17 am Scris de Masato Rin

» Shining sun ;x !
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 6:46 am Scris de Masato Rin

» A walk together .. [ +18 ]
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Feb 12, 2011 9:44 am Scris de Choi Jin Hyung

» Rinnie's photos~
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 11, 2011 11:39 am Scris de Choi Jin Hyung

» Ceva dulce ...
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:59 am Scris de Keiko Kitagawa

» O noapte cu peripetii ....
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:48 am Scris de Keiko Kitagawa

» Nothin' new...
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:39 am Scris de Keiko Kitagawa

» Something to belive in .
Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 10:29 pm Scris de Alexunder von Deadly

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri

 

 Ceva dulce ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 10:59 am

- Esti buuna . Si ma scuzi , stiam si eu ca o pastila m`ar ajuta , dar eu nu tineam pastilele in frigider . Aveam un dulapior micut . Ti`am spus ca eu un frigidernu`l aprind si un aragaz nu`l deschid. Pardon .. Invers ! [quote]Am spus eu inrosindu`ma putin in obraji . Eram total de pe alta planeta. Nu a vut cine sa ma invete despre bucatarie . Stiu doar ca mama facea cea mai buna mancare din lume . As da orice sa mai traieasca . Ma intristasem putin .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 11:16 am

-Pai vezi tu ... sunt anumite pastile care se tin in frigider, deoarece asa scrie pe prospect, spun incet amintindu-mi de ceea ce imi spunea mama mea. Si in plus daca vrei sa inveti cum sa te descurci in bucatarie, doar ma intrebi si se rezolva, spun zambind catre baiat.
"De cand sunt eu atat de buna?" ma intreb in mintea mea nedumerita.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 11:29 am

Am zambint dand din cap , desi nu intelesesem de ce ? doar pentru ca asa scrie pe o tampenie de hartie care este bagata in cutia de medicamente ? Sincer nu agreeam medicamentele / Raceam destul de greu si nu prea aveam nevoie .
Sa incerci sa ma inveti cum sta toata treaba cu bucataria ? Proasta idee ! N`o sa reusesti ! Nimeni n`afacut`o ! am spus eu razand tare . Multi au incercat sa ma invete , dar isi pierdeau rabdarea chiar si inainte de a incepe .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 11:35 am

-Ti se pare tie ca eu sunt toti? Poate ei s-au dat batuti insa eu nu voi face asta, spun zambind usor rezemandu-ma de acea portiune de la ghiuveta.
Vroiam sa il privesc mai bine si sa nu stau cu spatele la el, mai ales deoarce vorbeam impreuna. Am luat un pahar cu apa si am baut putina apa rece cum eram obisnuita mai mereu.
-De ce nu iti place bucataria? il intreb.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 12:26 am

M`am eschivat la intrebarea ei , nevrand s`i raspund . Nu stiam cum sa schimb mai repede subiectul .
- Fie .. Daca crezi ca ai rabdarea necesara .. poate o sa invat ... dar nu promit nimic ! am spus zambind cu o oarecare ezitare . Ma ingrozea gandul ca am sa mai pun mana pe o tigaie .
- Si nu am motiv pentru care nu`mi place . Pur sis ismplu am avut niste experiente neplacute impreuna . am ras incet amintindu`mi cat de ingrozit eram cand m`am trezit cu pompierii in casa .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 12:30 am

Pai prima data cadn am gatit eu aveam sapte ani si atunci ii faceam cartofi fratelui meu mai mic si in nici zece minute cand am aprins tigaia in bucatarie era fum peste tot si in maxim cinsprezece minute la usa mea erau pompierii si politia vrand sa vada ce s-a intamplat, spun inrosindu-ma putin la fata stanjenita de propia amintire. Deci nici eu nu am fost buna cand eram mica la gatit dar asta nu m-a oprit si uite ca acum nu mai dau foc la nimic, spun razand usor de propriile mele cuvinte.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 1:29 am

Povestile noastre era asemanatoare , dar nu la fel . Era totusi o mica mare diferenta .
- Aveai sapte ani ! Dar eu eram mare .. La sapte ani nici nu vroiam sa aud sa ma puna pe mine cineva sa fac ceva...eram toata ziua cu ochii in calculator sau pe afara cu alti copii . Eventual mai faceam ce ma punea tipa aia , profesoara sau ce era ea . Nici nu se compara varsta pe care o aveai tu cu cea pe care o aveam eu . am spus amintindu`mi de acele momente in cae tocmai vroiam sa scot o tigara , cand m`am trezit cu toti vecinii si pompierii pe capul meu .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 4:53 am

Am chicotit usor la auzul cuvintelor lui.
Pai vezi tu ... eu la cei sapte ani ai mei o pierdusem pe mama mea, si nu mai era nimeni acasa deoarece tata era plecat la birou sau cu tarfele lui, chiar nu ma intereseaza ... si fratelui meu ii era foame. Era singurul lucru pe care il puteam face, insa am facut asa de bine incat m-am trezit cu tigaia plina de spuma dinaceia din stingatoarele de incendiu, spun scuturand capul amintindu-mi cum fratele meu tipa pe langa mine speriat si ce morala imi facuse tata a doua zi cand venise acasa.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 9:45 am

Ma intristasem cand am auzit povestea sa . Era asemanatoare cu a mea , doar ca eu nu am avut grija de nimeni si nimeni nu a avut grija de mine . Eu am fost complet singur in toata tampenia asta de perioada . Dar daca nu se intampla asa , poate nu ajungeam un cantaret de nivelul la care eram , neavand un scop anume , nefiind impulsionat de dorinta de a avea o viata mai buna .
- Nu ar fi frumos sa ne putem schimba viata , dupa cum o facem cu [ , ] cuvintele ? am intrebat eu , lasand un oftat sa iasa din piept .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 9:54 am

Am ramas surprinsa la cuvintele lui.
Ar fi frumos daca s-ar putea ... dar nu se va indeplini. Deoarece noi suntem niste piese de joc ... cand se satura de noi ne inlatura si lasam numai lacrimi in urma noastra. Nu este corect insa asa este viata ... cruda si fara sentimente. Toate sunt intoarse pe dos si daca mai ai si "norocul" meu sa incurci toate lucrurile toate sunt perfecte, spun ironica amintindu-mi tot ce am patit in acesti 19 ani. Toate imi veneau in minte ca un filmulet.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 10:46 am

Cuvintele ei erau atat de adevarate , dar nu puteam sa stam si sa vorbim despre " cum ar fi daca ... " . Nu aveam ce face ; asa eram noi , oamenii . Mi`am sters gandurile acelea din minte , incercand sa revin la conversatia ce o purtam inainte de a ne aminti toate amintiirile astea dureroase .
Deci .. mai vrei sa ma inveti ? Sau te`ai convins in cele din urma ca nu am nici o sansa sa invat ceva ? am ras incet , mascand faptul ca nu am putut sa trec peste starea aceea .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 10:50 am

Am scuturat usor din cap schitand un zambet.
Par eu ca o persoana care sa da batuta asa de usor? Nu sunt o fire ce nu incearca. Incerc pana nu mai rezist, spun sincera privindu-l pe baiat.
Se vedea ca niciunul din noi nu se gandea la "bucatarie" in aceste momente ci la trecut insa nu aveam ce face si trebuia sa ne ascundem unul de altul aceste lucruri ca sa nu credea vreunul ca e vina lui, desi eu stiam ca este a mea, dar acele amanunte mi se pareau neimportante in acele momente. Vroiam sa imi cer scuze insa nu imi gaseam cuvintele.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 11:31 am

Am privit bucataria de la un capat la altul , incercand sa ma familiarizez cu noua mea clasa de curs . Daca ar trebui sa invat cum se cheama toate acele instrumente complicate de gatit , cred ca inebuneam . Tot ce stiam era : farfurie , tigaie , oala , furculita , lingura si cutit . Nimic mai mult . Celelalte chestii rotunde , sau vasul cu gaurele , nu le cunosteam .
- Deci .. de unde incepem ? am intrebat eu privind buimac dulapioarele inchise .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 28, 2011 8:24 pm

Am chicotit usor la spusele lui.
In primul rand trebuie sa stii unde este fiecare lucru in bucatarie, si de acia luam fiecare dulapior in parte si vedem. Mai si explicam la ce e bun fiecare si asa mai departe. Nu uita ca nu sunt profesoara de gastronomie deci nu ma lua tare daca imi pui intrebari la care nu gasesc raspund, ii spun zambind uitandu-ma de unde am putea incepe aceasta "calatorie in jurul bucatarie" in nouazeci de zile. Eram oarecum eu speriata deoarece nu aveam profesie in asa ceva si poate faceam si eu o tampenie mai mare decat am facand prima data.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 11:14 am

- Nu am sa uit , dar se pare ca stii cate ceva , mai multe .. Deci dulapioare ha ? am spus eu uitandu`ma lung la toate dertarele si dulapiorele din bucatarie .
- Dar nu sunt cam multe ? Adica .. trebuie sa invat tot ce se afla in ele ? Nu vad rostul ... am spus eu sincer , aranjandu`mi parul cu o mana si umezindu`mi buzele . Nu intelegeam cu ce ma putea ajuta sa invat sa gatesc niste linguri mai ciudate sau alte tot felul de obiecte .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 8:24 pm

A zambit usor la auzul cuvintelor lui. Da avea dreptate era o pierdere de timp, insa daca vroia sa stie mai repede unde sunt lucrurile daca ai nevoie de ele.
Pai in mare parte da ai dreptate, spuse aceasta zambind dulce. Dar daca trebuie sa faci ceva rapid si nu ai idee unde este fiecare lucru ce faci? il intreaba aceasta rezemandu-se usor de masa. Deci sa spunem ca am trecut de pasul asta .... ce ai vrea mai intai sa faci? il intreaba aceasta vrand sa evite orice discutie despre "de ce este bine sau de ce nu este bine sa te uiti prind dulapioare", nici macar nu trebuia sa invete ce si cum este in ele, cu toate acestea isi mentinuse un zambet pe fata.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:00 am

- Ce as vrea sa fac ? Pai ... Mancare ... am spus eu confuz . Normal , nu as fi vrut sa fac nimic , dar cred ca la 21 de ani ar cam fi cazul sa pun si eu mana pe o tigaie si sa invat sa fac ceva .
- Ceva usor ... Adica nu ma lua tare ca ma pierd si nu rezolv absolut nimic . Si mi`am amintit ca stiu si eu sa gatesc ceva .. am spus eu mandru ca mi`am amintit de singurele lucruri care nu necesita efort la preparare .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:04 am

Se uita la baiat usor confuza.
Mancare? Mancare poate fi orice. Mancar usoara? Eu nu am auzit ca sa se numeasca ceva asa. Si totusi da un exemplu de mancare ce iti place si vrei sa faci, spuse aceasta asteptand un raspund. Iar in privinta ... stai ... ce stii sa gatesti? il intreaba acesta total uimita si vrand sa stie ce stia acesta sa faca. Era curioasa si nu piutea ascunde acest lucru, insa incerca. Deeeci ... spuse aceasta asteptand un raspuns.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:09 am

- Heh .. Stiu sa fac sandwichuri ! am spus eu mandru ca macar atat stiam sa fac si eu , ca nu eram chiar picat din cer . Dupa cateva secunde mi`am dat seama ce prostie am putut spune , si cu cata mandrie . Cred ca ma pricepeam in bucatarie mai rau si decat un copil de 6 ani . Si acela ar sti sa faca mai mult decat un sandwich .
- Si mai stiu sa fac milkshake , dar se pune la bauturi , nu ? am intrebat eu oarecum jenat .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:22 am

A ramas trasnita privindu-l pe baiat.
Vei putea supravietui cu atata? il privea pe baiat ca picata din cer. Nu isi dadea seama de ce dar nu era convingator sa il creada ca numai atata stie. Ea trebuia sa se asigure ca nimeni si nimic nu ia foc in acea bucatarie.Se uita la baiat asteptand inca un raspuns. Vroia sa stie ce mancare vroia pana la urma sa invete sa faca astazi. Era curioasa, vroia sa il ajute pana la urma sa isi gaseasca increderea in ... bucaterie?
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:49 am

- Pai .. Da . Nu mananc mancare facuta in casa .. Cumpar sau merg la restaurant .. sau vine bucatarul meu ... am spus eu inca putin confuz .
- Si ai putea sa ma inveti sa .. prajesc .. ceva . Inafara de cartofi si oua , ce se mai poate praji , dar fara sa ia foc .. am intrebat afisand un zambet sters si jenat in acelasi timp . Eram chiar penibil . Nu cred ca mai exista cineva de varsta mea care sa nu cunoasca nimic despre bucatarie .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:59 am

Am oftat incet uitandu-ma intr-un raft de unde am luat o carte de bucate si i-am intins-o baiatului. Nici eu nu prea gateam, deoarece nu manacam, insa de stiut stiam.
Nici eu nu ma omor cu gatitul deoarece ... nu sunt adepta nicunui fel de mancare, spuse aceasta lasand privirea in jos, apoi luand un pahar si isi puse putina apa deoarece ii era sete si simtea nevoia sa bea incontinu apa desi nu ii placea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ceva dulce ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ceva dulce ...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Games :: V. Camp - Caminul :: Bucătărie-
Mergi direct la: