Crazy Games
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome to our camp!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Rules!
Ceva dulce ... 254zgcy
Welcome on our camp!
Ceva dulce ... 13ypkls
Ultimele subiecte
» Knock first ! [ + 18 ]
Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:27 am Scris de Masato Rin

» Unusual space.
Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:17 am Scris de Masato Rin

» Shining sun ;x !
Ceva dulce ... Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 6:46 am Scris de Masato Rin

» A walk together .. [ +18 ]
Ceva dulce ... Icon_minitimeSam Feb 12, 2011 9:44 am Scris de Choi Jin Hyung

» Rinnie's photos~
Ceva dulce ... Icon_minitimeVin Feb 11, 2011 11:39 am Scris de Choi Jin Hyung

» Ceva dulce ...
Ceva dulce ... Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:59 am Scris de Keiko Kitagawa

» O noapte cu peripetii ....
Ceva dulce ... Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:48 am Scris de Keiko Kitagawa

» Nothin' new...
Ceva dulce ... Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:39 am Scris de Keiko Kitagawa

» Something to belive in .
Ceva dulce ... Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 10:29 pm Scris de Alexunder von Deadly

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri

 

 Ceva dulce ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeLun Ian 24, 2011 10:46 pm

Am coborat din camera me acu pasi marunti, indreptandu-ma spre bucatarie. Vroiam ceva rece. Am intrat incet in bucatarie. Nu era nimeni de aceia am intrat mai vesela putin. Eram imbracata numai cu un tricou mai lung lasat pe un umar. M-am indreptat catre dulap pentru a lua un pahar cu apa. Am pus putina apa rece din frigider si m-am asezat pe pervaz. Mi-am scos o acadea desfacand-o dupa ce am baut din paharul cu apa. Priveam ganditoare fereastra.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 3:37 am

Matele au inceput sa imi chioraie si m`am trezit . Daca nu muream de foame , poate ca mai dormeam o zi , doua , sa`mi acopar multele nopti albe . M`am ridicat din pat si mi`am dat cu mana prin par , fara sa`l aranjez , mai mult ciufulindu`l . Am tras un tricou alb pe mine si niste blugi , dupa care am iesit din camera . Am deschis usa de la bucatarie si am zarit pe cineva printre pleoapele care inca nu se deschise prea bine . Era o fata ce statea cu ceva rotund si colorat in mana .
- Hey ! am spus eu nu prea tare , inca frecandu`ma la ochi . Am deschis usa de la frigider dar nimic nu parea sa`mi placa , asa ca am inchis`o inapoi .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:17 am

Am privit usa apoi pe baiatul care ma salutase. Am schitat un zambet si mi-am scos acadeaua din gura.
-Hey! raspund privindu-l cum era nedumerit de ceea ce se intampla in jurul lui.
I-am urmarit fiecare miscare cu coada ochiului apoi mi-am intors privirea catre fereastra ingandurata.
-Pot sa te ajut? il intreb pe baiat zambind.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:27 am

M`am uitat serios timp de 2 secunde , dupa care un zambet larg mi s`a intins pe fata si am dus mana la ochi .
Nu ai cu ce .. adica .. mancare ? ma uitam lung la dulapurile de o culoare maro deschis , pana m`am hotarat sa deschid unul . Nimic pe placul meu , din nou .
Apropo .. Eu sunt Ji` ! am spus inchizand usa la dulapior si privind`o zambind pe fata .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:38 am

-Eu sunt Key, incantata. spun prezentandu-ma la randul meu.
Ma gandeam ce manacare vazusem ... mda nu vazusem mancare. "Hmmm dar eu stiu sa gatesc" imi spun in gand.
-De ce nu iti faci ceva? il intreb in caz de stia si el sa faca ... insa m-am gandit ca nu prea are chef. Mi-am intors privirea spre el zambind usor.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 6:07 am

- A ..da .. as pute .. sa`mi fac ceva .. Ce i`as fi putut spune ? " Da .. stii .. eu n`am nici o idee despre ce inseamna gatitul " . Prima mea incercare a fost cu ceva ani in urma , cand se pare ca au venit pompierii doar pentru ca a iesit putin fum de la cartofii mei prajiti .. Proasta inceracare ! De atunci mi`am promis sa nu mai pun mana pe o tigaie sau ceva legat de bucatarie .
- Sau mai bine nu .. am spus lasand capul in jos ..
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 6:49 am

M-am dat jos de pe pervaz privindu-l zambind usor.
Hai sa te ajut, ii spun zambind bahandu-mi acadeaua in gura. Si ce vrei sa mamanci? il intreb pe baiat zambind pentru a sti ce vrea sa gatesc. Te anunt ca nimeni nu a murit din mancarea mea. Deci nu trebuie sa te temi daca mori sau nu, spun pe un ton usor mai de groaza. Glumesc deci nu nimeni nu a facut nimic de rau din partea mea.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 6:58 am

- Pai .. crede`ma ca nu am nici cea mai vaga idee .. Orice.. Ceva ce iti este usor sa faci , nu vreau sa te deranjez , dar daca tot te`ai oferit... am spus cu sarcasm ultima parte . Chiar ma bucuram ca s`a oferit sa`mi faca ceva . Nu vroiam sa ma stie toata lumea pentru super abilitatile mele de preparare a mancarii
- Ma bucur .. Dar sper sa nu fiu eu primul ! am spus chicotind incet .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:01 am

Am inceput sa rad la ultimele lui cuvinte.
-Stai linistit ca nu vei muri tu, spun dulce linistindu-l. Pai ce iti place sa mamanci? nu ma intereseaza cat ma complic sau ceva de genul. Imi place sa gatesc deci nu e problema cat de migalos este sau cat de greu e, spun zambind asteptand sa imi spuna ce vrea sa fac.
Nu stiam ce as fi putut sa fac. Trebuia sa imi spuna ceva ce ii placea in caz de orice. Nu vroiam sa fac ceva si sa nu manace ...
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:12 am

Pai ..Paste ? sau Cartofi prajiti ? Nu stiu .. nu sunt foarte pretentios . Alege tu ! am spus oarecum indiferent . Nu eram foarte mofturos , mai ales cand eram rupt de foame . M`am asezat pe un scaun si o priveam pe fata . Matele mele faceau galagie , nu se mai opreau . Pana facea ea mancare am luat un mar mic de pe masa si am muscat din el de cateva ori .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:21 am

M-am uitat in frigider sa vad daca sunt pesti congelati. Nu erau pesti congelati.
-Deci cred ca pestele cade .... spun privindu-l pe baiat.
M-am uitat intr-un dulapior si am gasit cartofi. Am luat un castron si am spalat cartofii apoi am inceput sa ii curat. A urmat taiatul si parjitul. Dupa ce s-au facut i-am pus pe o farfuri si i-am dat baiatului.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMier Ian 26, 2011 3:07 am

Nu mai conteaza .. am spus eu la ideea ca nu avem peste . Imi placea cartofii .Ma uitam la ea cu ochi mari in timp ce prepara mancarea . Nici pana acum nu credeam ca vorbeste serios .. Mirosul cartofilor in timp ce se prajeau era imbietor . M`am ridicat cand am vazut ca sunt aproape gata , sa iau tubul de ketchup . Pana sa`mi puna Key cartofii in fata , m`am asezat .
Multumesc .. Tu nu vrei ? am intrebat`o zambind simpatic.
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeMier Ian 26, 2011 6:04 am

Nu multumesc ... ma multumesc numai cu acadeaua mea, spun zambind bagand iar acadeua in gura. Pofta buna ... spun zambind catre baiat.
M-am asezat inapoi pe pervaz privind cerul cu capul rezemat de fereastra. Ma simteam ciudata planetei. Ceva ma facea sa cred ca era numai vina mea orice se intampla in jurul meu. Simteam ca explodez, insa la vedere schitam doar un zambet
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 3:32 am

Nu aveam idee de ce , dar marul ala m`a facut sa ma simt plin . Am mancat incet cativa cartofi , dar chiar simteam ca nu mai pot Nu vroiam sa zpuna ca sunt nesimtit , o rog sa`mi faca mancare si apoi spun ca nu mie foame .
- Sunt buni .. multumesc ! am spus zambind si privind farfuria aproape plina . Daca mai mancam 3 cartofi , varsam . Nu am idee ce era cu mine . Acum cateva minute muream de foame , iar acum sunt plin . Eram ciudata . Nici macar eu nu ma intelegeam uneori .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 4:07 am

Vedeam ca ceva nu este in regula cu el. L-am privit cateva clipe.
-Daca nu vrei nu manca ... nu ma supar, spun sincera privindu-l ingrijorata. Esti palid la fata .... ce ti se intampla? il intreb din ce in ce mai ingrijorata.
Nu stiam de ce dar eram foarte ingrijorata. Niciodata nu mi se intampla asta cu cineva pe care de abia atunci cunosteam. Dar acum era ceva ciudat la chestia asta .... ma schimbam?
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 6:39 am

Am zambit dulce fetei dupa care am lasat capul inapoi in farfurie . Mai aveam mult si
- Imi pare rau .. Mersi ca ma intelegi ..chiar nu mai vroiam . Nu e cum ca nu mi`ar place , dar nu ma simt in apele mele .. si nu pot spune ca ieri am baut ca sa`mi fie rau ... Nu. Pur si simplu...Nu stiu . am luat farfuria cu cartofi si am pus`o in frigider . Nu stiam daca era bine sau rau sa fac asta .. Nu ma pricepeam .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 6:56 am

-Scoate din frigider cartofii ca strici frigideru, spun privindu-l pe baiat. Mai bine te duci si te odihnesti sau sa vedem daca gasim o pastila pe aici, spun dandu-ma jos de pe pervaz.
Eram ingrijorata pentru baiat. Nu stiam ce sa fac in situatii de acest gen.
-Ce te doare mai exact? Cum te simti mai exact? il intreb pe baiat sa vad ce fel de pastila ii dau.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 8:28 am

M`am inrosit la auzirea vorbelor sale . Probabil nu vroiam sa cumpar un frigider prea curand ca nici la asta nu ma pricep din moment ce are legatura cu gatitul .
- Imi .. pare rau . am spus simtindu`ma oarecum osprt pentru tampeniile pe care le faceam .
- Ideea e ca nu sunt sigur de ceea ce am . Simt ca .. ma apasa ceva pe piept , ca ma doare stomacu .. ca un fel de presentiment , dar nu`l pot numi chiar asa .. am spus umezindu`mi buzele .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 8:36 am

M-am uitat la el ca picata din cer.
-Esti indragostit? il intreb direct avand senzatia ca acestea erau sentimentele predominante la acest caz.
Nu eram sigura daca era sau nu bine prezicerea mea, insa ma uitam si prin frigider sa vad daca gaseam o pastila ce putea sa il ajute cunva, deoarece ma ingrijora starea lui destul de tare. Nu stiam de ce insa asa mi se parea.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 9:31 am

Am ramas mut la auzirea intrebarii ei . Eu indragostit ? Nu se intamplase inca . Aveam de multe ori senzatia ca simt dragoste pentru o fata , dar nu era asta . Erau doar .. diferite sentimente ce depindeau de fata cu care eram . Dar nu ! Dragoste adevarata , fluturasi in stomac si alte chestii despre care se aude ca el ai cand esti indragostit . Nu nu am avut .
- Eu nu . Nu am simtit asta niciodata . am raspuns oarecum rusinat. Aveam 20 de ani si nu am avut o prima dragoste . Trist , dar adevarat .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 9:40 am

-Nu te cred, spun zambind. Insa nu pun presiune pe aceasta intrebare, spun calmandu-l si luand o pastila din frigider si apoi un pahar cu apa intinzandu-le baiatului pentru a le lua si pentru a se simti mai bine. Erau singurele de acolo care mi separeau bune pentru starea pe care o avea.
-Poftim, sper ca te vei face bine cu astea, spun zambind catre baiat.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 9:47 am

- Este alegerea ta ..daca ma crezi sau nu . Dar am fost cat se poate de sincer cu tine . Ciudat de sincer . Nici nu sunt sigur de ce simt de fapt... am spus privind`o fix in ochi pe fata , sa vada ca nu am nici un motiv sa o mint . Am luat pastila din mana fetei si un pahar de apa . Am inghitit`o rapid , fara sa am nici o problema cu asta .
- Multumesc ! Esti o dulce .. am spus zambind strengar .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Am zmabit privindul in ochi. Avea niste ochi patrunzatori. Nu parea sa ma minta. Am dat rapid din umeri privindu-l cum ia pastila
-Hmm te cred, spun punand un capac peste cartofi sa nu cada ceva pe ei sau mai stiu eu ce.
Nu se putea spune ca eu eram dulce. M-am uitat ciudat la el.
-Eu dulce? cred ca te inseli, spun catre baiat. Eu nu sunt dulce ... sunt ... buna numai sa incurc lucruri, spun dand din umeri.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 10:13 am

Am privit`o cum acopera cartofii cu un capac . Eu nu m`as fi gandit la asta , chiar nu vroiam sa aud de bucatarie . . Am chicotit la auzirea balivernelor tocmai scoase din gura . Cum era buna sa incurce lucruri daca pe mine intr`o ora de cand ma cunoaste m`a ajutat enorm de mult ?
Da . Esti chiar o dulce . Stii .. ai dreptate intr`o privinta . Esti buna .. nu de incurcat lucruri . Doar...buna am spus eu zambind pervers si privindu`i corpul , cu interes .
Si poti spune ca mi`ai salvat viata ! Daca nu erai tu .. ori muream de foame .. ori de rau . am spus simtind ca pastila isi face efectul si nu ma mai simt asa de ciudat .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 10:52 am

-Poate ca sunt buna ... cine stie , spun dand din umeri. Oricum pe oricine ai fi intrebat s-ar fi gandit la o pastila sau ceva de genul, spun indreptandu-ma spre ghiuveta pentru a spala tigaia in care am facut cartofii ca sa nu se enerveze altii pe mine ca am lasat murdar in bucatarie.
Dupa ce am spalat acolo le-am lasat la scurs si dupa am vazut ca defapt aveam o masina de spalat vase. Tipic mie sa nu ma uit si la asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Ceva dulce ...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Games :: V. Camp - Caminul :: Bucătărie-
Mergi direct la: