Crazy Games
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome to our camp!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Rules!
Gazing blankly at the stars. 254zgcy
Welcome on our camp!
Gazing blankly at the stars. 13ypkls
Ultimele subiecte
» Knock first ! [ + 18 ]
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:27 am Scris de Masato Rin

» Unusual space.
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:17 am Scris de Masato Rin

» Shining sun ;x !
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 6:46 am Scris de Masato Rin

» A walk together .. [ +18 ]
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeSam Feb 12, 2011 9:44 am Scris de Choi Jin Hyung

» Rinnie's photos~
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeVin Feb 11, 2011 11:39 am Scris de Choi Jin Hyung

» Ceva dulce ...
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:59 am Scris de Keiko Kitagawa

» O noapte cu peripetii ....
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:48 am Scris de Keiko Kitagawa

» Nothin' new...
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:39 am Scris de Keiko Kitagawa

» Something to belive in .
Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 10:29 pm Scris de Alexunder von Deadly

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri

 

 Gazing blankly at the stars.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeLun Ian 24, 2011 8:56 am

Încă o noapte în care amintirile o invadau, provocându-i o insomnie de toată frumuseţea. Cu toate că nu vroia să admită, în fiecare an când se apropia ziua în care fratele său a trecut în lumea cealaltă, devenea agitată, programul de somn fiindu-i dat complet peste cap. Oftă uşor în timp ce privea stelele fără vreo expresie pe chip, eliminând pe rând amintirile, cu toate că aceastea se incăpăţânau să revină, în număr tot mai mare.
Oftatul de mai devreme să transformă într-unul apăsat, strângând balustrada mai puternic cu mâinile, scăpând un geamăt de slabă amplitutidine să-i cuprindă manifestarea.
Realiză mai apoi un lucru: chitara. Aceea putea fi soluţia prin care se putea calma. Deşi ezită, ştiind că ceilalţi probabil dorm, se duse în camera sa, luând chitara şi întorcându-se pe balcon. Observă mascat într-un colţ un scaun, aşezându-se însă pe jos, preferând astfel.
După câteva minute de resipiraţie intensă îşi potrivi mâinile pe corzi, începând a le ciupi uşor cu propriile degete, formând o melodie lentă.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 3:44 am

Dormisem toata ziua si nu mai aveam somn . Am inceput sa ma plimb peste tot , pana cand am auzit o chitara . Am inceput sa merg in directia sunetului , ajungand la usa dinspre balcon . Mi`am bagat intai capul pe usa sa vad cine este . O fata necunoscuta statea pe jos , cantand incet . Am intrat si am inchis usa dupa mine . Am zarit un scaun si m`am asezat pe el , privind`o pe fata cum canta . Nu ma puteam abtine , zambeam necontroloat . Probabil credea ca rad de ea , dar nu era asa .. imi placea mult cum canta .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 4:03 am

Continua nestingherită să cânte minute bune, simţind în sfârşit cum se eliberează, memoriile dispărând treptat, pe chip începând a i se întipări un zâmbet la început şters, accentuându-se treptat. Lăsând chitara în dreapta sa, îşi plimbă scurt privirea în jurul său, tresărind la observarea tânărului necunoscut ce o privea.
Înghiţi în sec, începând a se întreba de cât timp se afla acesta acolo. După ce inspiră aer mai puternic în piept, decisese a rupe tăcerea dintre ei.
-Bună.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 4:14 am

-Buna ! .. am spus eu amuzat cand am vazut`o cum a tresarit .
- Canti bine ... ChoiJin .. dar mai pe scurt Ji` m`am ridicat de pe scaun si am privit in jos , peste balustrada .

Mod edit: Mai dezvolta pana ajungi al 4-5 randuri.
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 4:20 am

-Mulţumesc. Rin, sau Rinnie.
Răspunse zâmbind într-un mod şters, urmărindu-l cu privirea în momentul în care se ridică şi se propti în balustradă. Cu toate că nu avea energia necesară, făcu un efort, ridicându-se de pe jos, realizând de-abea atunci faptul că poziţia menţinută minute bune îi amorţise întreg corpul.
Oftând mascat, ridică chitara de asemenea, prinzând-o cu o singură mână, ţinând-o însă cu o atenţie crescută.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 4:56 am

Te ajut ? am intrebat`o fara sa ma astept sa raspunda si am prins`o de un brat ajutand`o sa se ridice ..
Ai amortit ha ? Mai schimba pozitia ! am inceput sa rad cand mi`am dat seama de posibilul subinteles ale cuvintelor mele ..
Si .. ce faci aici ? Singura ? Noaptea ? am spus dupa care i`am dat drumu la mana si am privit spre ceru instelat . Era chiar frumos .



off : scuzee Very Happy
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:08 am

Râse scurt atunci când îi auzi vorbele, oprindu-se în scurt timp, începând a-şi formula în minte răspunsurile la întrebările adresate de tânăr mai apoi.
-Să vedem, nu mai aveam somn, şi am decis să vin la aer curat. Bine, mai este încă un mic-mare amănunt ce m-a împins, dar nu contează. Iar mai apoi, după cum de altfel m-ai găsit şi tu, am început să cânt la chitară.
Răspunse apropiindu-se de balustradă cu paşi mici, calculaţi, rezemându-se de aceasta. Îşi îndreptă iniţial privirea în jos, ridicând-o treptat, fixând-o mai apoi pe bolta cerească.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:32 am

Am zambit scurt privind`o atent . Parea mica , inocenta si fragila .
Ai grija sa nu cazi ! i`am spus eu facandu`i cu ochiul si zambind . Mi`am lasat privirea in jos ca sa apreciez distanta de la noi , la pamant . Nu era mare , dar suficienta incat sa poti sa iti rupi cate ceva . Nu eram sigur , dar parea putin suparata .
Ai patit ceva ? am intrebat`o uitandu`ma putin nedumerit . Nu vedeam un motiv pentru care sa fie trista .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:39 am

Tresări puternic când îi auzi întrebarea, rămânând într-o stare de mirare adâncă. Până atunci, nimeni nu putu să îşi dea seama cu adevărat de starea în care tânăra se afla. Îşi întoarse treptat privirea spre acesta, afişând un zâmbet blând pe chip, inspirând aer puternic.
-Hm, ceva de genul. Astăzi e ziua în care fratele meu a murit..
Murmură pe un ton scăzut, încercând a păstra zâmbetul pe chip, deşi acel lucru devenea din ce în ce mai greu de adeverit.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 6:30 am

Nu am idee ce fata aveam cand a spus ca fratele sau a murit , dar clar gura mea era deschisa . Am inchis`o sperand ca nu a observat .
- Imi....pare rau am spus scurt apropiindu`ma de ea si imbratisand`o . Nu stiam cum e sa pierzi un frate , dar stiam cum e sa`ti pierzi mama .
-Nici eu nu mai am mama , dar trebuie sa trecem peste toate . Ca .. asa e viata . Toti vom muri candva . Altii mai devreme , altii mult mai tarziu . am spus pe un ton sec . Imi amintisem de ultimul an de viata al mamei mele . Nega ca este molnava , pana cand a ajuns in spital si nu a mai iesit vie de acolo . Trist .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 6:38 am

-E în regulă, nu-ţi face griji. Uhm, îmi pare rău şi mie pentru mama ta..
Şopti pe un ton lent, dezmeticindu-se peste câteva clipe, realizând strâmsoarea în care fusese împinsă de tânăr, mişcându-şi încet mâinile pe spatele lui, cu uşoare ezitări. Se depărtă însă în scurt timp, sprijinindu-se de data aceasta cu spatele la baslutradă, fixându-şi coatele pe aceasta. Adoptă un zâmbet blând pe buze, inspirând profund aerul din jurul său, expirându-l în aceeaşi manieră.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:05 am

M`am simtit prost ca a incercat sa scape din bratele mele . Nu aveam alte intentii , a fost ceva prietenesc , asa mi`a venit pe moment . La mine , imratisarile erau speciale , ma faceau sa ma simt mai bine , dar vad ca nu au acelasi efect asupra tuturor .
-Imi pare rau .. Chiar nu .. nu am mai continuat . M`am sprijinit de bara cu o fata seaca .
-Poate ar fi mai bine sa plec am spus asta pentru ca aveam impresia ca nu se simtea bine in prezenta mea.
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:11 am

-Eh?
Şopti neînţelegând cu precizie ce se afla în mintea tânărului, încercând însă din răsputeri. Observă că ceva îl deranja, şi bănuia că ea era cea care greşise.
-Uhm, am făcut ceva greşit..nu-i aşa?
Da, sigur făcuse. Era darul ei. Reuşea cam întotdeauna când încerca să se împrietenească cu cineva să supere mai întâi pe cel sau cea în cauză. Şi întotdeauna era ceva diferit. Banalităţi, obiceiuri, pe care ea nu le înţelegea, sau nu le practica, dar era dispusă să le înveţe.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:28 am

- Nu ... tu nu ai gresit nimic ! Eu nu trebuia sa te imbratisez , probabil ai inteles altceva , imi pare rau .. nu asta era intentia .. sa te supar . Scuze . i`am spus evitandu`i privirea . Mereu ma simteam prost pentru tampeniile pe care le faceam . Trebuia sa`mi dau seama ca asta avea sa se intample . Nu trebuia sa ma grabesc , poate daca o luam usor era altfel , dar acum nu mai conta . Niciodtaa nu am putut schimba ceva .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 7:40 am

-Înţeles altceva..?
Murmură mai mult pentru sine, abţinându-se să nu izbucnească într-un râs. Cedă însă, scăpând un chicotit scurt, poziţionându-şi printr-o mişcare rapidă mâna la gură.
-Crede-mă, ăla a fost ultimul meu gând. Doar că nu vroiam să pară că profit de tine, pentru că sunt într-un moment de tristeţe, şi...ah, înţelegi tu.
Explică pe un ton calm, zâmbind mai apoi blând, dar şi uşor amuzat atunci când reluă fraza tânărului.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:08 am

Sa faca ce ? Ea sa profite ? Ea de mine ? am inceput sa rad mai tare ca ea . Nu am reusit nici pana astazi sa inteleg gandirea fetelor . Si nici nu cred ca am sa reusesc vreodata . Credeam ca o sa ma prind la un moment dat , dar avand in vedere cu cate fete am fost si inca nu pot intelege , cred ca sunt o cauza pierduta .
- Am inteles .. dar eu te`am imbratisat si nu aveam cum sa cred asa ceva un zambet larg mi s`a intins pe fata in timp ce o priveam . Ce ganduri are asta mica .. si totusi pare atat de inocenta ..
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:15 am

-Urgh, bine, bine, fie cum zici tu..
Mormăi amuzându-se scurt, însă amuzarea îi fu mai mult stârnită de propria persoană, dându-şi seama că se pusese într-o lumină nu tocmai favorabilă. Dar o făcuse, şi înapoi nu mai putea da.
-Îţi place să îmbrăţişezi lumea..?
Întrebă mai apoi pe un ton uşor curios, cu toate că bănuia ce răspuns avea să-i fie oferit de către acesta.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:25 am

Am zambit dulce dupa care m`am uitat in ochii ei .
Pai sincer .. nu ! Nu " lumea " , adica nu pe oricine . In general , pe cei ce imi sunt simpatici sau , ma rog , ceva ma atrage la ei , indiferent de ce .. da ! Dar nu oricine . am mai spus`o si pe asta si i`am facut cu ochiul .
De ce ? am intrebat ridicand sprancenele si privind`o insistent . Era oarecum o gluma , dar eram totusi curiasa de raspunsul ei .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:31 am

-Curiozitatea..Mă va ucide într-o bună zi, ştiu, nu e nevoie să o spui.
Şopti zâmbind mai pronunţat atunci când filtră din nou răspunsul acestuia prin minte.
-Să înţeleg că..îţi sunt simpatică?
Întrebă încercând să nu râdă, cu toate că i se păruse că sunase atât de stupid acea întrebare, îndeosebi din propria gură.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:36 am

Doamne fereste sa mori de criozitate ! am auzit ca doare .. am inceput sa rad incet , dupa care am lasat capul in jos , dupa care i`am ridicat pe ea .
Pai .. Vrei sa te imbratisez ca sa iti demonstrez ? am chicotit incet , privind`o in continuare cu ochi dulci si blanzi .Mi se parea dragut ca a intrebat , chiar nu ma asteptam . Atat de imprevizibila poate fi fata asta !
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:42 am

-Atâta timp cât eşti dispus să o faci, nu mă împotrivesc.
Răspunse pe un ton destul de serios, având însă întipărit pe chip un amuzament pur copilăresc, chiar inocent. Realiză mai apoi că nu mai avea multe şi dădea în comportamentul său pueril, dar nu o deranja. Cel puţin, se înveselise acum, lăsând la o parte melancolia şi frustrarea provocată de insomnia pe care o posedă în acea noapte.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:51 am

Am zambint obraznic si m`am apropiat si mai mult de ea , dar nu stiam daca s`o imbratisez sau glumi`se anterior . Daca ma mai respingea inca odata , m`as fi simtit ciudat ,chiar prost...Mi`am pus o mana pe talia ei si am tras`o mai aproape . Am privit`o in ochii ei inocenti si mi`am pus o palma pe fata ei , mangaind`o usor . Am zambit dulce . Nu stiam pana unde pot ajunge daca merg mai departe . Aveam anumite retineri .
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 10:59 am

Zâmbi mai pronunţat când observă mişcările tânărului, neopunând niciun fel de rezistenţă. Îi fixă privirea cu a sa, clipind într-un mod lent. Îşi transformă treptat zâmbetul într-unul blând, vrând să-i dovedească că nu glumise cu replica oferită mai devreme, şi că acesta o putea îmbrăţişa fără reţineri.
"Ce situaţie.."
Gândi mai apoi, amuzându-se slab, mascând însă acest lucru total, păstrând expresia facială adoptată mai devreme.
Sus In jos
Choi Jin Hyung

Choi Jin Hyung


Mesaje : 522
Data de inscriere : 23/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 11:14 am

M`am apropiat putin cate putin de fata ei , pastrand contactul vizual tot timpul . Ajuns la o diferenta foarte mica intre fetele noastre , mi`am lipit buzele de al ei . Erau moi si dulci ca o bomboana . Nu stiu de ce, dar eram suta la suta sigur ca n`o sa accepte sarutul si o sa se supere ,dar am riscat . Mi`am trecut mana ce o aveam pe fata , prin parul ei frumos . Nu aveam cum sa mai dau inapoi , de fapt nici nu mai vroiam . Daca ma va respinge ,asta e !
Sus In jos
http://madaasopinion.blogspot.com/
Masato Rin

Masato Rin


Mesaje : 465
Data de inscriere : 24/01/2011

Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 11:23 am

Rămăsese uşor surprinsă de gestul acestuia, revenind însă în scurt timp la realitate. Cu toate că era sigură că tânărul se aştepta la o respingere, Rin acceptă sărutul oferit, zâmbind slab în colţul buzelor. Îl prelungi până rămăsese fără aer, închizând în acele clipe şi ochii.
Era uşor nerăbdătoare să vadă expresia de pe chipul lui Ji, astfel că odată cu despărţirea de buzele acestuia, îşi deschisese ochii. Avea gravat un zâmbet neobservabil, abţinându-se din a-l accentua.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gazing blankly at the stars. Empty
MesajSubiect: Re: Gazing blankly at the stars.   Gazing blankly at the stars. Icon_minitime

Sus In jos
 
Gazing blankly at the stars.
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Games :: V. Camp - Caminul :: Balconul-
Mergi direct la: