Crazy Games
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome to our camp!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Rules!
O carte ... 254zgcy
Welcome on our camp!
O carte ... 13ypkls
Ultimele subiecte
» Knock first ! [ + 18 ]
O carte ... Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:27 am Scris de Masato Rin

» Unusual space.
O carte ... Icon_minitimeMar Feb 15, 2011 4:17 am Scris de Masato Rin

» Shining sun ;x !
O carte ... Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 6:46 am Scris de Masato Rin

» A walk together .. [ +18 ]
O carte ... Icon_minitimeSam Feb 12, 2011 9:44 am Scris de Choi Jin Hyung

» Rinnie's photos~
O carte ... Icon_minitimeVin Feb 11, 2011 11:39 am Scris de Choi Jin Hyung

» Ceva dulce ...
O carte ... Icon_minitimeDum Feb 06, 2011 6:59 am Scris de Keiko Kitagawa

» O noapte cu peripetii ....
O carte ... Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:48 am Scris de Keiko Kitagawa

» Nothin' new...
O carte ... Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 12:39 am Scris de Keiko Kitagawa

» Something to belive in .
O carte ... Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 10:29 pm Scris de Alexunder von Deadly

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri

 

 O carte ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeMar Ian 25, 2011 5:41 am

Am intrat in bibliotec incet pentru a nu face zgomot. Dar nu era nimeni inauntru decat bibliotecara care ma privea uimita deoarece nu ma mai vazuse pe acolo eu fiind noua. Am zambint si am intrebat unde as putea sa gasesc sectiunea SF si romance. Imi placeau aceste doua genuri de lecturi. Mi s-a zis unde apoi eu ma indreptam spre locul respectiv cu pasi marunti.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 12:02 am

De ce eu? isi spuse in gand, intrand incet in biblioteca, uitandu-se in jur. Isi duse mana peste fata intr-un mod ofticat, strambandu-si apoi nasul. Il enerva faptul ca se oferise din nou, pentru a-si ajuta verisoara, ca deh! nu vroia sa para nesimtit. Ofta scurt, inaintand usor, privind persoanele din incapere cu sprancenele ridicate. Se plimba agale printre rafturi, uitandu-se indiferent catre carti. Se opri brusc, marind usor ochii. Ce anume trebuia sa caut? isi spuse din nou in gand, apoi isi intoarse privirea, confuz, clipind des.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 12:22 am

Mergeam in continuare insa am dat peste alt raft. Ma uitam ca picata din cer la acel raft. Nu vroiam zona cu insecte mai ales ca le uram. Ce se intamplase? De ce ajunsesem aici? Am clatinat din cap vrand sa ies cat mai repede din acea sectiune. Ma speriau ingrozito de tare.
"De ce eu?" imi spun in gand cautand iesirea din acea sectiune. Mergeam cu capul plecat nevrand sa mai vad taote insectele din acea parte a bibliotecii. Nu vroiam sa le vad deoarece imi era teama din copilarie de ele. Nu le suportam. Vroiam sa ies cat mai puteam de acolo.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 12:54 am

Parca picasem din plop. Ma uitam dezorientat printre rafturi, oftand lung. O fi asta? imi spun in gand, totusi coperta mi se parea cunoscuta. Ma ridic pe varfuri, caci era mai sus, si fara sa fiu atent macar o clipa ma trezesc cu toate cartile de pe raft peste mine si, am facut cunostinta si cu podeaua. Frumos... murmura acesta, ramanand lat, insa se abtinu sa nu injure pe-acolo. Isi duse apoi mainile in cap, masandu-se usor.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 1:00 am

Am auzit un zgomot de cartie cazute pe jos si m-am dus in acea directie, astfel iesind de la insecte. M-am apropiat de acel loc si l-am vazut pe baiat pe jos.
Hmmm stiu de replica "pune burta pe carte" insa tu o iei prea in serios, spun zambind usor luand cartile de pe el. Si ... hmm te simti bine? il intreb dupa ce nu mai avea nici-o carte in jurul lui.
Stiam cum este sa cazi cu tot cu cartiele din dulap. Si daca se intampla si sa iti cada si dulapul este mai grav. Am intins o mana catre baiat pentru a se sprijini de ea si sa se ridice de jos.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 1:09 am

La vorbele ei incepu sa rada, ciufulindu-si apoi parul. Privi in jur, apoi murmura ceva printre dinti, privind-o cu coada ochiului pe tanara.
-Multumesc... apoi zambi larg, ducandu-si o mana dupa gat, inspirand adanc. Da, da.. sunt bine! ii raspunse imediat dupa ce-si aminti intrebarea pusa de ea. Se ridica de jos, indreptandu-si spatele apoi privi cartile de jos. Isi lasa apoi capul pe spate, strambandu-se, apoi isi trecu mainile peste frunte. Mda, macar sa le pun inapoi pana cand nu ma dau afara in suturi! spuse pe un ton amuzat, lasandu-se imediat pe vine incepand sa adune cartile.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 1:16 am

Hai sa te ajut, spun zambind usor aplecandu-ma dupa carti si vrand sa le pun pe raft insa ... surpriza aftul era mai inalt decat mine si eu nu puteam sa ajung pana acolo.
Ma ofticam la culme ca nu puteam ajunge. Imi venea sa arunc fiecare carte, dar ma calmam treptat. Asteptam sa iau toate cartile de jos si baiatul sa ia cate una si sa le puna in raft deoarece era mai inalt decat mine si ajungea ... sau cel putin asa credeam. Ma simteam pentru a mia oara scunda si acest lucru ma deprima mereu.
Si ce faci pe aici?
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 1:47 am

Ma amuza faptul ca tanara se chinuia sa ajunga la raft, era atat de mica pe langa el. O ciufuli usor, luand in bratele sale cateva carti, aranjandu-le cu grija. Nu dorea sa se trezeasca din nou cu o surpriza, caci asta-i mai lipsea.
- Am venit sa iau o carte pentru verisoara mea.. murmura acesta, incruntandu-se, amintindu-si faza de adineauri. E ultima oara cand intru intr-o biblioteca! apoi se opri brusc, ducandu-si mana pe fata, din nou, intr-un mod ofticat. Si nici nu-mi amintesc ce carte vroia! incepu sa se planga, lasandu-se iar pe vine adunand cartile ramase.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 1:56 am

Se bosumflase cam tare ca nu ajungea la acel raft.
"Degeaba am nouasprezece ani daca nu pot sa ajung la un amarat de raft"imi spun in gand frustrata din toate punctele de vedere. Am oftat cand acesta m-a ciufulit insa avea dreptate totusi desi nu spusese nimic. Eram prea scunda si eu inebuneam la aceste lucruri. "Staim ca vin in biblioteca de ce nu mi-am luat tocuri?" ma intrebam pe mine in gand.
Puff si nu o poti suna? Macar asa vei stii ce carte trebuie sa iei, spun dand din umeri ingandurata deoarece asa faceam si eu cand eram bolnava si prietena me aimi lua carti de la biblioteca si le mai si uita.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 2:14 am

Mari ochii la spusele ei, ridicandu-si sprancenele. Incepu sa rada prosteste, ciufulindu-se. Daca fac asta, va tipa in telefon! Si nici nu apreciaza ca fac asta de dragul ei.. macar sa nu zica ca sunt porc sau ceva! isi stramba apoi nasul, zarind in scurt timp o carte. I se parea interesanta pe moment. Ridica slab din umeri si o puse deoparte, terminand in scurt timp de aranjat cartile pe raft. Dar tu ce faceai? zambi larg, luand cartea ramasa in maini. Ii disparu treptat zambetul la intrebarea care o puse, fiind evident raspunsul. Isi lasa capul pe spate, oftand lung. Adormit!
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 2:25 am

Ramse cu gura cascata la spusele lui. De ce ar face o verisoara acele lucruri? Nu ar trebui sa multumeasca ca cineva o ajuta? Era chiar nesimtire si mai ales ca biataul era mai mult adormit decat treaz insa .... fiecare cu temperamentul sau. Zambi la intrebarea lui apoi ramasese pe ganduri pentru cateva clipe. De ce venise si ea? Erau prea multe lucruri care se intamplasera ... uitase.
Aaaa pai am venit dupa o carte SF, spuse intr-un final dupa ce isi aduse amine.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 2:32 am

- Si n-ai gasit nimic pana acum, presupun! zambi el, studiind pret de cateva secunde cartea. Mm, coperta parea chiar interesanta, era tot in genul SF, cu vampiri si ingeri.. bleah, nu era pe gustul lui dar cu siguranta verisoarei lui i-ar fi placut. Isi indrepta privirea catre tanara, surazand. Vrei sa te ajut sa cauti cartea? Chit ca nu ma pricep, dar imi voi da silinta! zambi larg, amuzat, sperand ca tanara va accepta.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 2:42 am

Statu putin pe ganduri. Nu stia ce sa spuna inca. Dupa pret de cateva minute aproba din cap zambind. Stia ca ii va lua mult mai mult sa caute singura. Am privit in sus sa vad ce sectiune era. Miracol sectiunea SF. si eu o cautsem foarte mult.
Deci aici era sectiunea si eu am intrat ca o proasta in cea cu insecte si m-am ingrozit de moarte de acele creaturi si in plus erau numai carti, spuse facand ochii mari privindu-l pe baiat. Se ingrozise foarte mult la privirea acelor carti ciudate care o speriau de groaza.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 2:53 am

Incepu sa rada de spusele tinerei, ciufulind-o din nou. Insa se incrunta atunci cand se facu "proasta". Nu trebuie sa te faci asa! Doar nu ti-ai dat seama! ii zambi bland, apoi incepu sa se uite atent prin rafturi. Cartea aleasa pentru verisoara lui o baga in buzunarul de la hanorac, oftand scurt. Isi trecu degetele pe fiecare carte, luandu-le pe rand, studiindu-le. "Vraciul"... citi titlul de pe coperta apoi o rasfoi. Ce zici de asta? isi intoarse imediat privirea catre Key, apoi ii intinse cartea.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 2:59 am

Se mirase putin la felul cum reactionase baiatul cand se jicnise pe ea insasi. Hmm era ceva nou pentru ea, insa nu stia ce ar fi putut spune. Se uita pe langa celelalte carti aranjandu-si putin parul deoarece baiatul o cam ciufulise si ea nu suporta ca parul sa ii stea val-vartej in cap, dar nu o deranja sa ii faca cineva ceva. Se uita la baiat si la cartea aleasa de el. O lua incet din mana sa si se uita pe spatele acesteia la micul rezumat ce se afla acolo. Il citi cu atentie si zambi usor.
Pare foarte intersanta ... multumesc, spuse clipnd des cu un zambet gingas pe fata.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 3:08 am

Rasufla usurat la spusele ei, zambind multumit. Ma bucur ca-ti place! Si cu placere! isi scoase apoi cartea din buzunar, si totusi se uita in jur pentru cateva clipe. Nici prin gand sa-ti treaca! isi spuse in gand, clatinand usor din cap. Inspira adanc apoi o privi din nou pe Key. Si dupa ce iesi de aici... ce vrei sa faci? intreba pe un ton calm, luand-o usor la pas catre bibliotecara.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 3:17 am

A zambit la cele spuse de baiat. Era fericita ca cineva o maia juta si pe ea din cand in cand. Mereu se descura singura insa nici-odata cum trebuia cu adevarat. Il privi pe baiat si mere alaturi de el ca sa ajunga la bibliotecara. Cand acesta il intrebase despre ce planuri avea dupa ce termina cu biblioteca. Ramse pe ganduri. Nu stia ce avea de gand.
Hmmm cred ca ma dus sa ma plimb prin parc, spun ridicand usor din umeri privindu-l pe baiat zambind. Tu ce faci dupa ce iesi de aici? il intreaba pe baiat la randul ei.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 3:33 am

Inmana cartea bibliotecarei, aceasta imi ceru apoi numele. Mi-am completat in scurt timp acea fisa, semnand-o la sfarsit. Rasuflu usurat dupa ce termin, apoi iau cartea in mana, asteptand-o pe Key. Cred ca tot o plimbare... cel putin sa scap de locul asta! la spusele mele, bibliotecara isi intoarse privirea catre mine, iar eu am inghitit in sec, ridicand slab din umeri. Nu o luati in nume de rau! zambesc apoi prosteste, privind in alta parte in timp ce-mi ciufuleam parul.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 3:40 am

Doamna bibliotecara ... v-au cazut vreodata cartiele pe dumneavoastra? o intreba pe aceasta zambind usor privindu-l pe baiat.
Aceasta aproba si ii spuse ca nu este ceva placut si nu ii placea cand i se intamplau acele lucruri. Si ea isi amintea acele lucruri si era convinsa ca si baiatul se gandea la acele cuvinte in acele momente. Lui doar ce i se intmplase. Dupa ce completez acea fisa salut politicos si il iau pe baiat sa plecam din acea sala plina de carti si in care nu puteai sa spui nici-un cuvant fara sa ti se atraga atentia.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 3:45 am

Le privi cu coada ochiului cat timp discutau, schitand pe chip un zambet sters. Rasufla usurat atunci cand sosi momentul de plecare, zambind multumit atunci cand parasi cladire. Pfiu! spuse pe un ton vioi, punand cartea in hanoracul lui, apoi isi duse mainile dupa cap. Inspira adanc aerul de-afara, insa in comparatie cu cel din biblioteca unde era mult praf, erau mult mai bine unde se afla. O privi imediat pe Key, zambind. Vrei sa mergem in parc? spuse pe un ton calm, uitandu-se in jurul sau.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 3:52 am

Era mult mai fericta ca era afara si nu statea intr-o incapaere. Era fericita deoreace nu ii placea niciodata sa stea mai mult de cateva ore intr-o incapere. De aceea nu dormea ea pre mult si mereu statea pe balcon privind stele si mai cantand la chitara. Ii auzi intrebarea baiatului si zambi brusc fericita.
Sigur de ce nu ar fi frumoasa o plimbare prin parc ... avand in vedere ca este asa de frumos afara, spuse fata zambind catre baiat privindul. Hmm si cum de nu te enerveaza prezenta mea? il intreaba aceasta deoarece era obisnuita ca toti sa o urasca.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 5:37 am

Zambi la reactia fetei, apoi isi duse mainile in buzunarele de la hanorac. Pasi incet, uitandu-se in jur. Insa zambetul ii disparu de pe chip la intrebarea ei, indreptandu-si privirea catre Key. De ce sa ma enerveze? spuse usor nedumerit, ridicand o spranceana. Nu mi-ai facut nimic ca sa ma enervezi... plus, imi face placere compania ta! Avand in vedere ca esti prima persoana pe care am cunoscut-o de cand am venit aici! surase, privind-o bland pe Key.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 5:44 am

Ramase cam traznita la spusele baiatului. Pentru unii nu erau necesare decat cateva minute cu ea si deja o marginalizau. O criticau si toate celelalte. Era ciudat sa ii spuna cineva ca ii place compania ei. Sigur visa sau era la camera ascunsa. Insa se gandi mai bine ... baiatul era de treaba nu credea ca o minte.. Poate chiar nu il deranja compania ei. Poate era diferit de toti ceilalti. Nici ea nu stia sigur ce sa gandeasca.
Multumesc ... sopti aceasta intr-un final cu privirea in jos mergand ingandurata.
Sus In jos
Choi Seung-Hyun

Choi Seung-Hyun


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Nicaieri >.>

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 6:28 am

O privi la fel de bland, ridicandu-i usor privirea. Ei, haide! Zambeste! o privi senin, atent in ochii ei. Avea trasaturi frumoase, incat, atunci cand observa asta se inrosi usor. Simti asta, asa ca tresari usor, clatinand din cap. Insa o lua atent de mana, pentru a tranversa strada, catre parc. Ajunse cu bine in cealalta parte a strazii, uitand a da drumul mainilor celor doi, privind senin in jur.
Sus In jos
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa


Mesaje : 144
Data de inscriere : 24/01/2011
Varsta : 28

O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 6:34 am

Treseri usor la spusele baiatului zambind mai apoi dupa cum ii indicase baiatul. Observase o oarecare roseata in obrajii baiatului, dar nu spuse nimic. Ii zambi in continuare. Cand acesta o prinse de mana pentru a trece strada impreuna, tresari putin insa nu spuse nimic. Il tinea la randul ei de mana parca vrand sa nu ii dea drumul. Nici ea nu observase ca nu ii daduse drumul baiatul insa tarziu isi daduse seama dupa ce se facuse rosie precum un rac la fata. Ce era cu ea de se intimida asa de repede?
Sus In jos
Continut sponsorizat





O carte ... Empty
MesajSubiect: Re: O carte ...   O carte ... Icon_minitime

Sus In jos
 
O carte ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Games :: In town :: Biblioteca orașului-
Mergi direct la: